Atentáty v USA:
Abraham Lincoln
Bol 16. prezident USA a prvý prezident z republikánskej strany.
Dňa 14. apríla 1865, päť dní po skončení vojny, navštívil Lincoln s manželkou slávnostné predstavenie vo washingtonskom Fordovom divadle. To sa mu stalo osudným. O 22. hodine a 15. minúte Jeden z hercov, ktorý bol fanatickým prívržencom Juhu, vtrhol do lóže a z tesnej blízkosti prezidenta strelil dvakrát zozadu do hlavy. V zmätku, ktorý nastal, potom atentátnik, herec John Wilkes Booth, utiekol. Až za niekoľko dní ho vojaci chytili a zastrelili. Hoci sa Lincolnovi dostalo všemožnej lekárskej starostlivosti, nasledujúci deň zomrel. Ukázalo sa, že atentát bol sprisahaním, na ktorom sa okrem Bootha podieľalo ešte ďalších 9 atentátnikov.
James A. Garfield
Bol 20 prezidentom Spojených štátov.
Prezident Garfield chcel stráviť dovolenku v roku 1881 v New Persey na juhovýchode USA, kde na neho už čakala žena.
Keď však 2.júla vstúpil zo svojimi dvoma synmi a v sprievode ministra zahraničia Jamesa Blainea na Perón Baltimorského nádražia vo Washingtone, pristúpil k nemu zozadu neznámy muž. Jednou ranou z revolveru ho postrelil do ramena a druhou do chrbta.
Atentátnikom bol Charles Guiteau, prezident nebol hneď mŕtvy. Dlho zápasil o život, až ho skolila infekcia, ktorá do rany prenikla z nesterilných nástrojov pri vyberaní guliek. Zomrel 19.septembra 1881.
William McKinley
Bol 25 prezident Spojených štátov.
Bol zavraždený anarchistom a v úrade ho nahradil Theodore Roosevelt.
Vrahom bol anarchista Czolgosz, kde ho dvakrát strelil do brucha. Pri Panamerickej výstave vo výstavnej hale v Buffale.
John Fitzgerald Kennedy
Bol americký politik. Od roku 1961 bol 35. prezident Spojených štátov. V roku 1963 bol zavraždený.
Atentát bol spáchaný v piatok 22.novembra 1963 v texaskom Dallase o 12:30 miestneho času. John F. Kennedy bol smrteľne ranený strelou z pušky Carcano M91/38, keď v rámci kampane pred prezidentskými voľbami 1964 prechádzal ulicami Dallasu v otvorenom aute.
Atentát na svetové obchodné centrum v New Yorku
Útoky z 11.septembra 2001 boli sériou koordinovaných útokov, ktoré sa udiali v USA v utorok 11.septembra 2001. Podľa oficiálneho vyšetrovania, štyri komerčné lietadlá unieslo devätnásť mužov z militantnej islamskej organizácie al-Káida. Dve lietadlá narazili do Svetového obchodného centra v New Yorku, čím spôsobili pád obidvoch veží. Tretie lietadlo narazilo do budovy vedenia Ministerstva obrany USA - Pentagónu vo Virgínii. Štvrté letadlo spadlo do neobývanej oblasti v Pensylvánii po tom čo sa niektorí pasažieri a členovia posádky pokúsili dostať lietadlo pod svoju kontrolu. Nikto na palube týchto lietadiel neprežil.
Útoky si vyžiadali 2995 obetí, vrátane únoscov. K obetiam patrili väčšinou civilisti viac ako 70 krajín sveta. Poškodený Pentagón bol do roka zrekonštruovaný, pripojený bol k nemu pamätník. Začala sa taktiež rekonštrukcia World Trade Center. V roku 2006 bola dokončená stavba novej výškovej budovy na mieste, kde pred tým stál 7 World Trade Center.